دکتر پیمان شریعتی-کرج

خانه تزریق بوتاکس و ژل

تزریق بوتاکس و ژل

بوتاکس چیست؟

  بوتاکس همان سم بوتولیسم است که تزریق مقدار کمی از این ماده ،فعالیت ماهیچه هارا کم کرده و خطوطی را که روی صورت ایجاد شده از بین میبرد.در نتیجه صورت جوان تر به نظر خواهد رسید.بنابراین برای از بین بردن چروک های پیشانی و کناره های چشم میتوان از بوتاکس استفاده کرد.

بوتاکس با مارک های مختلفی وجود دارد که ماندگاری آن با توجه به نوع پوست متفاوت است.

انواع برندهای بوتاکس در کلینیک دکتر شریعتی :

بوتاکس  Masport

بوتاکس  Dysport

بوتاکس  Xeomin

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس-کلینیک دکتر شریعتی-کرج

بوتاکس زیر بغل

در بعضی افراد غدد عرق دارای فعالیت بیشتری می باشند و این موجب ایجاد بوی نامطبوع و ظاهری نامناسب بویژه در فصول گرم سال می شود. ما در اینجا روشی را پیشنهاد میکنیم که باعث کنترل تعریق زیر بغل می شود.

درمان افزایش تعریق با روش بوتاکس زیر بغل

بوتاکس از طریق تاثیرات آنتی کولینرژیک و تاثیر آن بر غدد برون ریز ترشح کننده عرق تاثیر  می کند. تزریق در عمق درمیس به فاصله ۱٫۵ سانتی متر از یکدیگر انجام شده و برای کاهش درد از کمپرس یخ و کرم های بی حسی  استفاده می شود. ۵ تا ۷ روز بعد از تزریق تاثیر بوتاکس شروع شده و تعریق در این نقاط متوقف می شود . مدت زمان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق طولانی تر از تاثیر آن بر عضلات صورت می باشد که این بدلیل اثر طولانی تر بوتاکس بر روی غدد عرق می باشد.

انجام لیزر موهای زائد در زیر بغل ، موم انداختن و استحمام با آب داغ و انجام ورزش های سنگین تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس غیر مجاز است که این زمان برای کاهش التهاب و تورم در ناحیه می باشد.

تزریق ژل

  تزریق ژل برای  برجسته کردن قسمتی از صورت مورد استفاده قرار می گیرد. ژل‌های مورد استفاده برای تزریق دارای انواع مختلفی هستند؛ که همگی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) هستند،اما محبوب‌ترین ژل تزریقی به صورت اسید هیالورونیک است.علت محبوبیت این ژل نیز خواص دیگر آن به جز شکل دهی و فرم دهی است.

در واقع این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به عنوان روان کننده بافت‌های همبند، مفاصل بدن، چشم و پوست، فعالیت می‌کند، در نتیجه استفاده از آن موجب بهبود رطوبت و کیفیت پوست می‌شود.

تزریق ژل لب-دکترپیمان شریعتی-کرج

ژل‌های تزریقی برای چه مناطقی مفید است؟

با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست باز می گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخند و چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دوطرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند، از بین می‌رود.

ضمنا با برخی انواع آن می‌توان گود افتادگی‌های زیرچشم یا فرورفتگی‌های برخی قسمت‌های پوست را کاهش داد.

علاوه بر این‌ها برای افزایش حجم لب، گونه و برای رفع خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی‌شود هم از آن استفاده می‌کنند.

عوارض ناشی از ژل‌های تزریقی کاملا بستگی به نوع ژل دارد، ژل‌هایی خوب هستند که نخست بدن به آن‌ها واکنش ندهد و بعد به مرور زمان قوام و شکل خود را زیر پوست محل تزریق از دست ندهند.

پس از تزریق ژل چه مراقبتهایی لازم است؟

بعد از تزریق نباید تا سه روز به محل آن آب بزنید و بهتر است از تمرینات ایروبیک برای ۲۴ ساعت خودداری کنید ،احتمال دارد قرمزی، تورم و کبودی خفیفی در محل تزریق به وجود آید.

استفاده ژل در نواحی زیر در کلینیک دکترپیمان شریعتی انجام می شود:

روفیل اولترا(کره ای) برای صورت

نورامیس(کره ای) برای لب

فیلر زیر چشم(ریوانس کانادا)

فیلر پروفایلو،ژوویدرم،تئوسیال،رستیلن،استایلچ